Het Schager Compliment voor Eugeen Hoekstra

Tijdens de jaarvergadering van de Algemene Bond Ouderen Schagen (ABOS) op 8 april reikte burgemeester Marjan van Kampen-Nouwen het Schager Compliment uit aan de vertrekkende voorzitter: Eugeen Hoekstra.

Wie is Eugeen Hoekstra

Eugeen is al vele jaren een bekende en betrokken inwoner van Schagen. Sinds 2014 is hij voorzitter van ouderenbond ABOS. Daarvoor was hij voorzitter van de ANBO. Hij organiseert activiteiten, leidt het bestuur en schrijft iedere maand een nieuwsbrief vol informatie voor ouderen.
Daarnaast is hij actief bij de lokale omroep Noordkop247, presenteert hij het programma “De Bank” en geeft hij commentaar over politiek en zorg. Ook schrijft hij columns en romans.
 
Ook is hij jarenlang actief geweest in de politiek als raadslid en wethouder voor onder andere lijst4, GroenLinks en de PVDA. Hij zette zich in voor onder meer de dierenbescherming, het gehandicaptenplatform, jeugd- en jongerenwerk en de woonadviescommissie. Hij was bovendien oprichter van Loket Schagen, een laagdrempelige voorziening die inwoners hielp bij vragen in het sociaal domein.

Waarom het Compliment

Eugeen heeft zich al jarenlang ingezet voor ouderen en kwetsbare inwoners in Schagen. Hij doet dit vrijwillig, met veel kennis en betrokkenheid. Dankzij zijn inzet bestaat ouderenbond ABOS nog steeds en groeit deze zelfs. Hij heeft bijgedragen aan het verminderen van eenzaamheid en het versterken van sociale contacten. Voor veel ouderen is hij een steun, een bron van informatie en iemand die zich altijd inzet voor hun belangen.

Zijn inzet heeft veel betekend voor de gemeenschap. Hij heeft met vasthoudendheid, warmte en betrokkenheid gewerkt aan een betere positie voor ouderen. Zijn bijdrage is van grote en blijvende waarde. Met het Schager Compliment wil het bestuur van ABOS en ook ons college hun waardering uitspreken voor zijn jarenlange inzet.

Foto door Pierre Mettes Fotografie

Eugeen neemt compliment in ontvangst