Mijlpaal: 100ste vergunning laden vanuit huis in onze gemeente
Naar aanleiding van een aangenomen motie van Wens4U bieden we sinds december 2023 een extra mogelijkheid om de elektrische auto op te laden. Inwoners die niet over een eigen parkeerplek beschikken kunnen met een vergunning de elektrische auto in de openbare ruimte opladen vanuit huis. Deze week werd de 100e vergunning afgegeven.
Niet alle gemeenten staan dit toe. Dus dat we dit hebben opgezet en dat het goed wordt gebruikt, betekent dat het een succes is. En zo’n mijlpaal mag dan wel even gevierd worden.
Elektrisch rijden faciliteren
Dat deze mogelijkheid er is en ook goed wordt gebruikt, zegt ons dat het een goede aanvulling is op het bestaande laadnetwerk. We faciliteren het elektrisch rijden nu optimaal. Als men dat ook nog eens in veel gevallen doet met de zelf opgewekte zonne-energie vanaf het eigen dak, dan is dat natuurlijk bijzonder duurzaam.
Een vergunning is aan te vragen via de pagina Auto opladen. Hier staan ook de regels en voorwaarden benoemd.