Wij verhogen bijdrage voor bijzondere gebeurtenissen
Het college van burgemeester en wethouders van onze gemeente heeft besloten de bijdrage voor bijzondere gebeurtenissen, zoals jubilea van verenigingen en organisaties, te verhogen naar € 2.500,-. Hiermee spelen we in op de gestegen kosten voor het organiseren van dergelijke vieringen. De regeling, die sinds 2016 bestaat, wordt hiermee gemoderniseerd.
Met deze verhoging zorgen we ervoor dat verenigingen en dorpen een feest kunnen organiseren dat iedereen samenbrengt. Jubilea zijn belangrijke momenten van verbinding in onze gemeenschap, en dat willen we blijven ondersteunen.
Waarom deze aanpassing
De huidige bedragen zijn sinds de invoering van de jubileumsubsidie in 2016 niet meer aangepast. Door inflatie en stijgende kosten is het oude bedrag van € 1.000,- niet langer toereikend om een feest te organiseren dat toegankelijk is voor alle inwoners. Met de nieuwe bijdrage kunnen verenigingen en dorpen een viering realiseren die bijdraagt aan ontmoeting en saamhorigheid.
Belangrijkste wijzigingen
- De bijdrage wordt verhoogd naar € 2.500,- per aanvraag.
- De staffel, waarbij het bedrag opliep naarmate een jubileum ouder was, vervalt. De kosten van een jubileum hangen immers niet af van het aantal jaren dat iets bestaat.
- Vanaf een jubileum van 100 jaar kan elke 50 jaar opnieuw een aanvraag worden gedaan.
Meer informatie
Bezoek de pagina 'Jubileumsubsidie' voor een uitgebreide toelichting op de regeling, inclusief voorwaarden en het nieuwe bedrag. De aanpassing geldt direct voor lopende en nieuwe aanvragen.